Informace o materiálu LEN

 

Lněné povlečení a prostěradla

len

  • 100 % len
  • 185 g/m² povlečení, 155 g/m² prostěradla
  • OEKO-TEX
  • Ušito v České republice

 

Len je malou hříčkou přírody, proto se nenechte zmást jeho počáteční tvrdostí. Ten, kdo si vyzkoušel spánek ve lnu, bude už jen těžko spokojený v jiném povlečení. Len je tradiční rostlina, jak je známo již z pohádky o Krtečkovi. Pěstuje se v Evropě, i když v České republice jej už prakticky nenajdete. Len je rychle rostoucí, při hustém porostu vítězí nad plevely, a proto není nutné použití chemických hnojiv a pesticidů. Stačí mu běžné srážky a tím je jeho pěstování šetrné ke krajině. Ložní povlečení  vyrábíme ze sanforizované lněné látky - tzn., že tkanina je předsrážená a při dalším praní už nedochází k dalšímu srážení (mírné sražení je jako i u jiných materiálů samozřejmě možné, především při vyšších pracích teplotách a vyvářce).

Len vyniká mnoha vlastnosti, které ostatní tkaniny neumí nabídnout.
Jedná se o přírodní materiál, který dokonale dýchá, pohltí značné množství vlhkosti a tím zaručuje příjemný spánek.
Je to perfektní vodič tepla, který umí správným způsobem podpořit termoregulaci organismu. Říká se o něm, že v létě chladí, v zimě perfektně hřeje. Je proto ideálním společníkem pro celoroční použití.
Len je hypoalergenní materiál se schopností odolávat plísním, pachům a pylům, prospívá astmatikům, alergikům i lidem s různými kožními problémy. Len je pevným a odolným materiálem, který Vám při dodržení pracích pokynů vydrží dlouhá léta. Ačkoliv mačkavost, kterou o sobě dává nenásilně vědět, že se jedná skutečně o 100% přírodní materiál, ke lnu neodmyslitelně patří, je možné ho standardně vyžehlit. Doporučujeme žehlit mírně vlhký, jde to snadněji. Nenechte se odradit jeho počáteční prašností, která je díky krátce střiženým vláknům. Postupným praním a používáním prašnost vymizí. Všechny výrobky v našem internetovém obchodě jsou vyráběny kusově, můžou tak vzniknout malé rozdíly tvaru, velikosti či v barvě, ve srovnání s produktovými fotografiemi na webu. Barevnost se dále může mírně lišit, a to v návaznosti na nastavení na Vašem výstupním zařízení, což bohužel nejsme schopni ovlivnit.

 

 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz